در واحد آپارتمان خود ساکن نیستم آیا باید شارژ ساختمان را پرداخت کنم ؟

 

  • سلام ، با اینکه اینجانب چند ماه از سال را نزد فرزندم در خارج از ایران هستم ، مدیر ساختمان بابت ماههای غیبت از من هزینه مصرف آب و برق و گاز می گیرد . در مورد هزینه تعمیرات و پله شوئی و نظافت و سایر مخارج چون عنوان شارژ دارد، حرفی ندارم

 

اگر مالک آپارتمانی در ملک خود سکونت نداشته باشد و آپارتمان خالی از سکنه باشد، آیا نباید هزینه‌های ساختمان را پرداخت کند؟ کارشناسان مجله اینترنتی قانون به این پرسش پاسخ داده‌اند.

به گزارش مجله اینترنتی قانون ، پرسش مخاطب مجله اینترنتی قانون درباره پرداخت هزینه‌های ساختمان از سوی مالکی که در آپارتمان خود سکونت ندارد، این است:

سلام ، با اینکه اینجانب چند ماه از سال را نزد فرزندم در خارج از ایران هستم ، مدیر ساختمان بابت ماههای غیبت از من هزینه مصرف آب و برق و گاز می گیرد . در مورد هزینه تعمیرات و پله شوئی و نظافت و سایر مخارج چون عنوان شارژ دارد، حرفی ندارم؛ اما آیا باید بابت مصارف عمومی سوخت هم علیرغم نبودن پولی بپردازم ؟

پاسخ کارشناسان مجله اینترنتی قانون :
مطابق با ماده ۱۰ قانون تملک آپارتمان ها هر کس آپارتمانی را خریداری می نماید، به نسبت مساحت قسمت اختصاصی خریداری خود در زمینی که ساختمان روی آن بنا شده یا اختصاص به ساختمان دارد، مشاعا سهیم می گردد؛ مگر آن که مالکیت زمین مزبور به علت وقف یا خالصه بودن یا علل دیگر متعلق به غیر باشد که دراینصورت باید اجور آن را به همان نسبت بپردازد. مخارج مربوط به محافظت ملک و جلوگیری از انهدام و اداره و استفاده از اموال و قسمتهای مشترک و بطور کلی مخارجی که جنبه مشترک دارد و یا به علت طبع ساختمان یا تاسیسات آن اقتضا دارد که یکجا انجام شود نیز باید به تناسب حصه هر مالک به ترتیبی که در آیین نامه ذکر خواهد شد، پرداخت شود؛ هر چند آن مالک از استفاده از آنچه که مخارج برای آن است، صرف نظر نماید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید



کلیه حقوق مطالب برای مجله اینترنتی قانون محفوظ است؛ لطفاً در صورت استفاده ، لینک و نام مجله اینترنتی قانون را درج کنید.